položky
  0.00
  • Zobraziť

SLOVNÍK - skratky a výrazy zrozumiteľne

01.04.2015
V našom slovníku nájdete zrozumiteľný výklad skratiek a výrazov, ktoré Vám pomôžu lepšie sa orientovať v sortimente produktov IT a spotrebnej elektroniky a pevne veríme že aj pri výbere "toho správneho tovaru" z našej ponuky...

 
Akcelerometer
Akcelerometer, označovaný aj ako G-senzor, je zariadenie na meranie negravitačného zrýchlenia v jednej, alebo aj vo viacerých osiach (viacosový akcelerometer). Mikro-akcelerometre, zabudované v prenosných zariadeniach ako sú tablety, alebo smartfóny, dokážu na základe zaznamenaného pohybového zrýchlenia generovať elektrické impulzy, vďaka čomu je potom zariadenie schopné meniť orientáciu displeja (na výšku, alebo na šírku), na základe svojej aktuálnej polohy.
 
GLONASS
Globalnaja navigacionnaja sputnikovaja sistema
Globálny systém určenia polohy GLONASS, je družicový navigačný systém, prevádzkovaný Ruským Ministerstvom obrany, ktorý prostredníctvom siete satelitov na zemskej orbite umožňuje určiť aktuálnu polohu (aj s časovou značkou) kdekoľvek na Zemi, a to s presnosťou na metre. V kombinácii s digitálnymi vektorovými mapami cestných sietí jednotlivých štátov sa užívateľsky prístupná časť systému Glonass úspešne využíva na spoľahlivú navigáciu a plánovanie trasy do zvoleného cieľa v prenosných zariadeniach, ako napríklad smartfóny a tablety (Pozn.: zariadenie musí mať integrovaný kompatibilný prijímač Glonass signálu).
Vyhľadať výraz "GLONASS" v eshope 
 
G-senzor
Pozri výraz "Akcelerometer"
 
GPS
Global Positioning System
Globálny systém určenia polohy GPS, je družicový navigačný systém, prevádzkovaný Ministerstvom obrany USA, ktorý prostredníctvom siete satelitov na zemskej orbite umožňuje určiť aktuálnu polohu (aj s časovou informáciou) kdekoľvek na Zemi, a to s presnosťou na metre. V kombinácii s digitálnymi vektorovými mapami cestných sietí jednotlivých štátov sa užívateľsky prístupná časť systému GPS úspešne využíva na spoľahlivú navigáciu a plánovanie trasy do zvoleného cieľa v prenosných zariadeniach, ako napríklad smartfóny a tablety. Pozn.: zariadenie musí mať integrovaný kompatibilný prijímač GPS signálu.
Vyhľadať výraz "GPS" v eshope
 
LCD
Liquid Crystal Display
Elektronická zobrazovacia jednotka využívajúca vrstvu z tekutých kryštálov, umiestnenú pred zdrojom svetla. LCD displeje charakterizuje plochá, priestorovo nenáročná konštrukcia a z nej vyplývajúca nízka hmotnosť. Za komerčným úspechom LCD displejov (TV, PC monitory, mobilné telefóny, spotrebná elektronika, atď.) stoja predovšetkým ich nízke energetické nároky, dlhá životnosť a vysoký kontrastný pomer. Ich hlavnými nevýhodami sú časové oneskorenie zobrazovania (odozva, alebo latencia), skreslenie obrazu pri zmene uhla sledovania a možnosť poruchy jednotlivých zobrazovacích bodov (pixelov). Staršia, ale stále veľmi rozšírená generácia LCD displejov využíva štruktúru tekutých kryštálov TN, aktuálne sa však už na trhu uprednostňujú vyspelejšie LCD panely typu IPS, MVA a PVA.
 
MFi
Made for iPod/iPhone/iPad
Skratkou MFi sa označuje licenčný program spoločnosti Apple pre technológie a príslušenstvo tretích strán, navrhnuté osobitne pre zariadenia iPod, iPhone, alebo iPad. Produkty s certifikátom MFi majú garantovanú úplnú kompatibilitu so zariadeniami iPod, iPhone, alebo iPad podľa štandardov spoločnosti Apple. Certifikát MFi sa identifikuje podľa loga "Made for iPod", "Made for iPhone", Made for iPad", alebo "Made for iPod/iPhone/iPad", v závislosti od toho, či je daný produkt navrhnutý a schválený osobitne len pre jednu skupinu zariadení Apple, alebo súhrnne pre všetky mobilné zariadenia uvedeného výrobcu.
Vyhľadať výraz "MFi" v eshope
 
Miracast
Miracast je certifikovaný protokol bezdrôtového pripojenia, ktorý definuje spôsob prenášania obrazu a zvuku zo zdrojových zariadení ako mobilné telefóny, tablety a notebooky na externé zobrazovacie zariadenia typu TV prijímač, samostatný monitor, prípadne projektor bez využitia káblov. Protokol Miracast je založený na technológii bezdrôtového prenášania údajov "Wi-Fi Direct", čo v praxi znamená, že na korektný prenos fotiek, videa a zvuku zo zdrojového zariadenia na externú zobrazovaciu jednotku nie je potrebné pripojenie k spoločnej Wi-Fi sieti vytvorenej samostatným routrom. Podmienkou je však certifikát Miracast u oboch prepájaných zariadení.
Vyhľadať výraz "Miracast" v eshope
 
OTG
On-The-Go
Špecifikácia pripojovacieho dátového rozhrania USB, ktorá umožňuje prenosným zariadeniam (ako tablety, smartfóny, či rôzne multimediálne spotrebiteľské zariadenia) správať sa ako "hostiteľské", vďaka čomu je k nim možné korektne pripojiť periférne príslušenstvo s rozhraním USB (napr. myš, klávesnica, Flash pamäť). Špecifikácia OTG súčasne umožňuje vytvoriť cez USB rozhranie funkčné komunikačné prepojenie medzi jednotlivými zariadeniami, z ktorých jedno sa v danom prípade správa ako Hostiteľ a druhé ako Klient.
Pozn.: funkčnosť komunikačného USB prepojenia je podmienená OTG certifikátom všetkých zapojených komponentov, vrátane káblov!
Vyhľadať výraz "OTG" v eshope
 
USB
Universal Serial Bus
Univerzálna sériová zbernica - mimoriadne rozšírené štandardizované rozhranie pre pripájanie periférnych zariadení (myš, klávesnica, tlačiareň, atď.) k počítačom, ale tiež na prenos údajov z prenosných dátových nosičov (USB kľúč, čítačka pamäťových kariet, externý pevný disk, digitálny fotoaparát atď.) do hostiteľských zariadení (notebook, multimediálny prehrávač, TV prijímač). Výhodou USB rozhrania je možnosť pripájať zariadenia bez nutnosti reštartu/vypnutia hostiteľského počítača a v prípade Plug & Play zariadení aj bez potreby inštalácie ovládačov.
Vyhľadať výraz "USB" v eshope
 
 
 

- - - - - - - - - - - - -
© PC-tablety.sk

KATEGÓRIE

Mohlo by vás zaujímať
Máte nápad alebo pripomienku? Napíšte nám.

Akčná ponuka
Najpredávanejší

FastCentrik® - Prenájom e-shopov

Najčastejšie dopytované: Puzdro na Galaxy Note 10.1, Dotykové pero, Kryt na Galaxy S4, Obal na iPad, Čítačka kariet, Stojan na tablet, USB kľúč k tabletu,

Monitoring cien: Najnakup.skTablety, Tovar.sk


JavaScript musí být povolen